Leto

V lete je okolie nášho apartmánového domčeku prekrásnym miestom na oddych v Národnom parku Nízke Tatry, kde si každý nájde to svoje. Tu nájdete zopár tipov, avšak zoznam nie je konečný, ako budeme objavovať ďalšie miesta, budeme ich sem pre Vás priebežne pridávať.

Turistika

Možností turistiky v okolí je také množstvo, že by sa nám sem všetko nezmestilo. My sme zatiaľ prešli osobne nenáročnú trasu z Pohanského k vysielaču a na Dedečkovu chatu pri Ski centre Mýto pod Ďumbierom a náročnejšiu hrebeňovku (17 km) z Čertovice na Chopok. Priamo od nášho domčeku sa dá cez les, križujúc lyžiarsky svah na Táľoch prejsť na Krpáčovské jazero. Odporúčame Vám web http://www.freemap.sk, kde nájdete aktuálne turistické trasy.


Cykloturistika

Ani cyklisti sa v okolí nebudú nudiť. Zelená Horehronská cyklotrasa vedie aj okolo apartmánov a smerom k hotelu Partizán cez Krpáčovo ďalej cez Dolnú Lehotu, žltá cyklotrasa vedie napravo od hlavnej cesty až do Mýta pod Ďumbierom a Brezno. V okolí sú aj požičovne elektrobicyklov – pri hoteli Stupka a pri hoteli Bystrá.


Krpáčovské jazero

Obľúbeným turistickým cieľom je asi 5 km od nás vzdialené Krpáčovské jazero, ktoré je podľa nás jedným z najkrajších kútov okolia, vyžarujúce pokoj a odzrkadlujúce odlesky okolitých zelených lesov. V kolibe pri jazere sa viete aj dobre najesť.


Bystrianska jaskyňa

V obci Bystrá, asi 2 km od nás je parkovisko a 120 metrov od neho vstup do Bystrianskej jaskyne. Je otvorená v lete každý deň, okrem pondelka, vstupy sú každú hodinu.


Golf – Gray Bear Tále

Osemnásťjamkové golfové ihrisko, o design ktorého sa postarali International Golf Course Design South Carolina sa nachádza iba 1,5 km od nášho apartmánového domčeku. K dispozícii je aj 9-jamková golfová akadémia Little Bear.


Čiernohorská železnička

Spravte radosť svojim ratolestiam a prevezte sa s nimi v parnom vláčiku z Čierneho Balogu do lesníckeho skanzenu Vydrovo. V lete premávajú vláčiky každý deň, iba niektoré lokomotívy sú však parné. Cestovný poriadok nájdete na oficiálnej stránke.


Jaskyňa mŕtvych netopierov

Pre odvážnejších odporúčame návštevu Jaskyne mŕtvych netopierov, ktorá nie je bežne sprístupnenou jaskyňou a je treba sa na návštevu objednať vopred a mať pevnú obuv. K jej vchodu sa dostanete po asi hodinovej, 2 km túre z Trangošky.


Farma Ajax

Od kruhového objazdu v Bystrej smerom na Mýto pod Ďumbierom sa za rozostavanými apartmánovými domami nachádza Farma Ajax. Vaše detičky si tu môžu zblízka pozrieť hospodárske zvieratá a zajazdiť si na koni alebo poníkovi. Je otvorená denne od 10.00 do 16.00 hod.


Tarzánia

Pri hoteli Partizán sa nachádza lanový park, kde si môžete Vy a aj Vaše deti vyskúšať, či máte strach z výšok. Jedna z trás je aj pre najmenšie detičky, prilby sú k dispozícii.


Rozhľadňa na Krajčovom Vrchu

Cez víkendy je v obci Nižná Boca otvorená v nadmorskej výške 1000 mnm sa nachádzajúca rozhľadňa, ktorá je prístupná z hlavnej cesty po asi 30 minútovej nenáročnej prechádzke.

 


Splav Hrona

Na romantický a aj trocha dobrodružný splav Hrona odporúčame využiť spoločnosť boat4u, s ktorou máme aj dohodnutú zľavu 10 % na celodenný splav. Odporúčame ho hlavne pre rodiny s deťmi nad 4-5 rokov. Viac informácií nájdete na www.splav-hrona.sk

splav Hrona